Sale biznesowe Stanley Łódź Centrum Biznesowe Stanley Łódź Milionowa 21 Biura w centrum Łodzi Biura dla Twojej firmy

» Strona główna / O nas / Klasyfikacja powierzchni biurowych

Klasyfikacja powierzchni biurowych

  Klasa A – biurowiec tej klasy charakteryzuje się przede wszystkim najlepszą lokalizacją na danym obszarze, z wygodnym dojazdem samochodowym oraz środkami komunikacji publicznej, w najbardziej prestiżowej lokalizacji. Klasę A stanowią obiekty względnie nowe, charakteryzujące się nowoczesną architekturą (szkło, marmur, aluminium) – to budynki o wysokim standardzie.
  Wyjątek w tej klasie obiektów stanowią budynki zabytkowe po generalnym remoncie. Charakteryzują się one wysoką jakością wykończenia i wyposażenia.
  Powierzchnia na poszczególnych kondygnacjach budynku jest aranżowana jako „open space’’ (12 m² na osobę). Oznacza to, że za wyjątkiem komunikacji pionowej (windy, klatki schodowe), szachtów instalacyjnych, toalet i kuchenek, kondygnacja nie posiada żadnego podziału na pomieszczenia. Stworzenie tego typu powierzchni daje użytkownikom możliwość swobodnej aranżacji powierzchni według własnych potrzeb.
  Nie dotyczy to budynków zabytkowych, gdyż większość z nich podlega nadzorowi konserwatora zabytków, który swoim nadzorem obejmuje oprócz elewacji zewnętrznej, również wnętrza.
  Budynki te oferują najwyższe ceny najmu, są dobrze zarządzane, a ich klientami są zwykle banki, firmy ubezpieczeniowe i prawnicze oraz międzynarodowe korporacje.

  Biurowiec klasy A charakteryzuje się następującymi cechami:

  Podziemny oraz nadziemny strzeżony parking z miejscami przeznaczonymi dla najemców
  Nowoczesne, szybkobieżne windy
  Wysoka jakość wykończenia wnętrz z zapewnionym sprawnym serwisem technicznym
  W pełni wykończone pomieszczenia socjalne (kuchnie, łazienki)
  Zaplecze usługowe dla pracowników biurowca (kafeteria, sklep z prasą, itp.)
  Nowoczesną, centralną klimatyzację wraz z funkcją nawilżania i możliwością regulacji temperatury przez użytkowników
  Zraszacze i alarm przeciwpożarowy wraz z czujnikami dymnymi
  System ochronny
  Czujniki ruchu i alarm przeciwwłamaniowy
  Oddzielne okablowanie strukturalne dla linii telefonicznych, sieci komputerowej oraz systemów elektrycznych
  Podwójne zasilanie lub awaryjny system podtrzymywania napięcia
  Bardzo dobry system telekomunikacyjny
  Oświetlenie odpowiednie do pracy przy komputerze
  Określona wysokość pomieszczeń przeznaczonych do stałej pracy (min. 2,7 m w świetle)
  Podwieszane sufity panelowe lub gipsowo – kartonowe
  Przykrywane wykładziną dywanową podłogi dystansowe, pozwalające na dowolne zmiany aranżacji okablowania
  Biegnące pod nimi wszystkie (za wyjątkiem klimatyzacji) instalacje są bardzo wygodne w eksploatacji ze względu na ich łatwy demontaż i wyprowadzenie instalacji

  Klasa B+ – budynki tej klasy są dość trudne do sklasyfikowania, ze względu na różnorodność budynków i lokalizacji, jakie do niej zaliczamy. Zasadniczo, jako klasa B+ określane są biurowce klasy A położone poza ścisłym centrum miasta lub budynki klasy B oferujące bardzo wysoki standard. Obiekty te są usytuowane w dobrych, lecz drugorzędnych lokalizacjach śródmiejskich, z dobrym dostępem, są dobrze zarządzane, charakteryzują się średnio wysokim czynszami. Obiekty klasy B+ są wykończone i wyposażone w zachodnim standardzie.
  Klientami tych budynków są przede wszystkim firmy usługowe, przemysłowe, handlowe i consultingowe, a także obecnie typowi użytkownicy klasy A.

  Standard klasy B+ obejmuje:

  Powierzchnia kondygnacji elastyczna do aranżacji
  Podziemny i nadziemny parking
  Dobrej jakości materiały wykończeniowe
  Podwieszane sufity panelowe
  Przykrywane wykładziną podłogi dystansowe
  Klimatyzację
  Dobry system telekomunikacyjny
  Alarm przeciwpożarowy i ewentualne tryskacze
  Alarm przeciwwłamaniowy
  System ochrony
  Okablowanie telefoniczne i elektryczne, lecz zazwyczaj nie komputerowe ani też UPS

  Klasa B – ta klasa budynków jest najbardziej zróżnicowana i dość trudna do jednoznacznego i prostego zdefiniowania. Trudność ta wypływa głównie z faktu, że zaliczamy do nich: nowe budynki położone poza ścisłym centrum miasta, budynki stare do 10 lat po remoncie położone poza ścisłym centrum oraz budynki istniejące do 10 po remoncie poza ścisłym centrum miasta.
  Generalnie budynki klasy B, to nieruchomości, które nie spełniają jednego z dwóch podstawowych warunków: albo nie są położone w prestiżowej, centralnej lokalizacji albo brak w nich dobrego standardu wyposażenia.
  Nowe budynki klasy B są usytuowane w dzielnicach przylegających do Śródmieścia przy głównych arteriach komunikacyjnych, trasach wylotowych z miasta, przy ulicach prowadzących na lotnisko. Cechą charakterystyczną tych budynków jest to, że są one dość niskie (do 5 pięter).
  W przypadku budynków istniejących do 10 lat położonych zarówno w centrum, jak poza nim cechą decydującą o klasyfikacji budynku w tej grupie jest zużycie eksploatacyjne.
  Budynki w tej klasie są dobrze zarządzane, charakteryzują się średnimi czynszami rynkowymi. Budynki te są często częścią większych parków biznesowych. Są wykończone i wyposażone zgodnie z zachodnim standardem.

  Standard klasy B obejmuje:

  Podziemny i nadziemny parking
  Dobrej jakości materiały wykończeniowe
  Sufit podwieszany
  Podstawową klimatyzację lub wentylację z chłodzeniem
  Alarm przeciwpożarowy i ewentualne tryskacze
  Podstawowy alarm przeciwwłamaniowy
  Okablowanie strukturalne

  Klasa C – do tej klasy budynków zaliczane są stare obiekty powyżej 15 lat położone zarówno w centrum, jak i poza centrum miasta o złym lub bardzo złym stanie technicznym. Tego typu budynki są zazwyczaj wynajmowane w stanie istniejącym i przeznaczane do indywidualnej adaptacji użytkowników.

  Klasa D – są to budynki stare w bardzo złym stanie technicznym.

  źródło: http://www.goldenoudhproperties.com